Val di Fassa

Oblast Val di Fassa je údolím, které se táhne od známé lyžařské oblasti Val di Fiemme k centrálním Dolomitům. Nejvyšším vrcholem ve Val di Fassa je Marmolada. Tento masiv se šplhá do výšky 3.340 metrů nad mořskou hladinu. Val di Fassa tvoří, spolu se sousedními středisky Val Gardena / Alpe di Siusi, Arabba / Marmolada a Alta Badia, vzájemně propojený okruh Sella Ronda.

Místní lyžařskou zajímavostí ve Val di Fassa je propojení lyžařských areálů Ciampac a Buffaure. Díky němu se dá na lyžích přejet z Alby až do Pozza di Fassa. Další lyžařské areály jsou bohužel často opomíjené. Ale tudíž i takřka permanentně poloprázdné. Kdo si chce zalyžovat bez spousty dalších lyžařů na svazích, měl by směřovat své kroky na Passo Costalunga a nebo Ciampedié.

Oblast Val di Fassa přímo sousedí s Val di Fiemme a Tre Valli. Z tohoto důvodu bývají na skimapách Val di Fassa často zakresleny i areály Ski Area Alpe Lusia, Passo San Pellegrino / Falcade a Latemar.

Výhodou oblasti Val di Fassa jsou moderní vysokokapacitní vleky a lanovky. Zdejší přepravní zařízení jsou schopna bez problémů zvládnout každodenní nápor lyžařů. K tomu je potřeba ve Val di Fassa ještě přičíst upravené a dobře značené sjezdovky. A to vše završují skvělé sněhové podmínky spolu s téměř neustále příjemným slunečným počasím.

V oblasti Val di Fassa se nachází i množství volných lyžařských terénů pro freeriding a extrémní lyžování. Sjezdy ze Sasso Pordoi, strmého vrcholu, tyčícího se do výšky téměř 3.000 metrů, se řadí k absolutní špičce freeridingových tratí.

Na vyznavače klasického stylu lyžování zde čeká pestrá nabídka běžeckých terénů. Včetně několika úseků, které jsou součástí známého dálkového běhu Marcialonga.