Monte Bondone

Přímo pod 2.180 metrů vysokým štítem Monte Bondone leží stejnojmenné lyžařské středisko. V oficiálních informačních médiích se Monte Bondone prezentuje především jako středisko, jež je svým zaměřením ideální k lyžování rodin s dětmi. Nebo také začínajících a méně zdatných lyžařů. Bylo by ale chybou se domnívat, že zkušenější lyžaři si v Monte Bondone pořádně nezajezdí. Mimo jiné je součástí zdejší nabídky sjezdovek i 3,5 kilometru dlouhá a prudká sjezdová trať Gran Pista.

Ve skiareálu Monte Bondone se lyžuje v nadmořských výškách od 1.200 až do téměř 2.100 metrů. Sezóna zde obvykle trvá až do jara. Pro případ, kdy by snad během sezony nebyl dostatek kvalitního přírodního sněhu, je areál 100%-ně vybaven a pokryt systémem umělého zasněžování.

Kromě standardních sjezdovek nabízí Monte Bondone i něco vyznavačům snowboardingu či adrenalinového lyžování. Snowboardeři zde najdou halfpipe olympijských rozměrů. Tato atrakce měří na délku úctyhodných 120 metrů. A svou výškou 5,5 metrů je vhodná i pro ty nejagresivnější jezdce. Dále se zde nachází boardercrossová trať, freeridové tratě pro lyžování ve volném terénu a mnoho dalších adrenalinových atrakcí.

Moderní přepravní zařízení ve středisku Monte Bondone tvoří především sedačkové lanovky. Místní raritou je vysokokapacitní sedačková lanovka s převýšením více než 800 metrů. Jde o nejvyšší převýšení, které lanovka v Evropě překonává. A to doba jízdy vzhůru trvá pouhých 7 minut!

Výhodou pro lyžaře, kteří do Monte Bondone cestují vlastním automobilem, je fakt, že celý skiareál se nachází pouhých 15 kilometrů od sjezdu z brennerské dálnice. A první, co přijíždějící návštěvníky při slunném počasí upoutá, je okouzlující pohled na majestátné Brentské Dolomity s nejvyšším vrcholkem Paganella.

Advertisement