Bormio

Lyžařské středisko Bormio / San Colombano připravilo pro milovníky a příznivce sjezdového lyžování široké spektrum lyžařských možností. Ve své nabídce sjezdovek má Bormio a San Colombano od každého něco. Jak několik cvičných svahů pro děti či úplné lyžařské začátečníky, tak také zajímavou nabídku lehkých modrých tratí. K dispozici je i široká škála velmi oblíbených červených sjezdovek, na kterých si příjemné lyžování užije většina sjezdařů. A v neposlední řadě je zde k nalezení i elitní skupina černých, náročných sjezdovek. Raritou lyžařského areálu Bormio je pak sjezdovka s ohromující délkou deseti kilometrů.

Příznivou zprávou je fakt, že svahy v lyžařské oblasti Bormio bývají většinu sezóny prakticky poloprázdné. Tento areál totiž bývá velmi často, a nutno podotknout že zcela neprávem, lyžaři opomíjen. A to i přes skutečnost, že Bormio nabízí skutečně výborné podmínky k lyžování.

Výhodou celé oblasti Bormio / San Colombano je převýšení, přesahující 2.000 metrů. A také nadmořská výška, šplhající se přes 3.000 metrů. Ta zaručuje dobré sněhové podmínky ke kvalitnímu lyžování až do pozdního jara. K tomu je třeba ještě připočítat zvyšující se podíl svahů s možností umělého zasněžování. Všechny tyto skutečnosti umožnily Bormiu pořádat v roce 2005 Mistrovství světa v alpském lyžování.

Střediska Bormio a San Colomano leží v samotném středu populární italské oblasti Alta Valtellina. Je jednoduché se odtud dostat do sousedních oblastí Livigno a Santa Caterina. Cestovat se dá buď místními skibusy, nebo vlastním vozem. Pokud jej mají turisté mají k dispozici.

Příjemnou a uvolňující atmosféru po dni, stráveném na svazích, jen podtrhne návštěva místních městských lázní. Ve zdejším komplexu je plavecký bazén, termálními bazény, sauna, pára, masáže a řada lákadel pro ty nejmenší návštěvníky. Celá oblast Bormio / San Colombano se pyšní širokou sportovní infrastrukturou. Včetně tenisové a multifunkční sportovní haly či moderního zimního stadionu.

Samotné Bormio se nachází v nadmořské výšce kolem 1.225 metrů. Své návštěvníky láká na perfektně upravené sjezdovky a výbornou gastronomii. Někomu sice může Bormio připadat trochu snobské, ale svým vybavením a nabídkou ubytování se zavděčí téměř každému turistovi.

V nabídce ubytování v Bormiu jsou hotely, penziony, apartmány, residence i horské chaty. Záleží jen na tom, co návštěvníci, mířící do Bormia na lyžování, od ubytování očekávají. Mnoho ubytovacích jednotek je blízko svahů. Jedním příkladem za všechny je hotel Girasole. Ten leží přímo u stanice lanové dráhy do skiareálu Bormio 2000.

V centru obce Bormio se nachází mnoho hotelů, které uspokojí i náročnější klientelu. Za všechny lze jmenovat hotel Palace, hotel Rezia nebo hotel Posta. Poslední z hotelů, Posta, leží přímo na pěší zóně. Ta je díky zákazu vjezdu zcela bez aut. Hoteloví hosté si tak mohou zimní dovolenou užívat bez hluku motorů.

Ten, komu nevadí ubytování mimo centrum dění a je ochoten akceptovat větší vzdálenost ke sjezdovkám a na lyžování, může volit z nabídky residencí, apartmánů či horských chat v celé oblasti Bormio. Například chata Alberti leží pouhých 5 minut chůze od centra. A na výběr je zde vícero různých typů apartmánů.