Aprica

Středisko Aprica již několik let neodmyslitelně patří mezi etablovaná italské lyžařská střediska. Z dříve poměrně neznámé vesničky Aprica se obec postupně rozrostla v jedno z nejvyhledávanějších zimních středisek v Itálii.

Nedávno otevřený lyžařský areál Baradello přidal oblasti Aprica díky své moderní 4-sedačkové lanovce dalších 15 kilometrů sjezdovek. Lyžařské středisko Aprica je navíc propojeno s oblastmi Palabione a Magnolta. Na výběr je tady tudíž mezi velkým množstvím sjezdovek nejrůznějších stupňů obtížnosti.

I zkušení lyžaři si v Aprice přijdou na své. Nachází se zde totiž poměrně dost kvalitních sjezdovek, které jsou na lyžařských mapách zakresleny černou barvou.

Po celém areálu Aprica se pak nacházejí nejrůznější červené sjezdovky. Tyto tratě jsou oblíbeny u většiny vyznavačů bílého sportu. Modré sjezdovky a nabídka nenáročného lyžování pro lyžaře začátečníky je v Aprice umístěna dosti neobvykle. A to ve vyšších polohách této lyžařské oblasti.

Výhodou střediska je možnost použití čtyřsedačkové lanovky nebo dvou kabinových lanovek místo nutnosti využít neoblíbených lyžařských vleků. Severní orientace svahů, na kterých jsou sjezdovky v oblasti Aprica vybudovány, zaručuje kvalitní sníh a dobré lyžování po celou sezónu. A to prakticky bez nutnosti umělého dosněžování.

Nevýhodou střediska Aprica je jeho nižší nadmořská výška. Především ve spodních partiích. Nadmořská výška dojezdů a níže položených sjezdovek může hlavně v jarních měsících negativně ovlivnit kvalitu sněhu v těchto částech skiareálu.